Kampanja päättyy 7.12!

Osta 1 ALE -30 €
Osta 2 tai enemmän ALE -40 € per neule. 
ILMAINEN TOIMITUS – Kampanjaehdot

Hoodie-neulehuppari, navy

100 % alpakan villaa

66 reviews

Hoodie on epätavallisen ihana tavallinen huppari. Se on neulottu 100 % alpakan villasta – Andien kullasta – kestäväksi, pehmeäksi ja juuri sopivan lämpöiseksi.

Laadukas materiaali ja toimiva mitoitus muovaavat Hoodiesta arkista arvokkaamman, mutta mukavan jokapaikan neuleen.

Alpakanvilla on maailman arvokkaimpia ja hienoimpia luonnonkuituja. Se on lampaanvillaa sileämpää, kestävämpää ja miellyttävämpää. Tämä neule vain paranee vanhetessaan, sillä alpakan villa kesyyntyy käytössä aina vain pehmeämmäksi ja pehmeämmäksi.

Jos pidät huppareista, pidät Hoodiesta vielä enemmän.

  • 100 % alpakan villaa – andien kultaa.
  • Ihanan pehmeä, miellyttävän kevyt, hengittävä ja kestävä.
  • Muotoonneulottu – kauniit ja kestävät saumat.
  • Valmistettu vastuullisesti Pohjois-Euroopassa.
Väri: Navy

Koko

Käytä Fitle-kokoapuria

Clear

Valitse koko nähdäksesi saatavuuden

199,90

Teimme lukemattomia neuloskokeiluja ja mallikappaleita ennen kuin saimme sen valmiiksi: selkeän ja miellyttävän vaatekaapin peruspilarin, jossa ei ole mitään liikaa tai liian vähän.  Unisex-mallina Hoodie on suunniteltu kaikille.

Keskipaksun neuleen päällyspinta on sileää neulosta ja ihoa vasten tuleva pinta muodostuu miellyttävän pehmeistä lyhyistä lankalenkeistä. Neulos paranee käytön myötä pehmenemällä ja mukautumalla käyttäjälleen.

Hoodie tuo neulehupparit takaisin mallistoomme pitkän tauon jälkeen. Hoodie on edeltäjäänsä Velmu-hupparia pelkistetympi, jotta se sopisi sinulle, hänelle ja heille – tänään ja vuosien päästä.

  • 100 % Baby Alpaca -laatuista alpakan villaa.
  • Rento unisex-malli. Lue mitoituksesta ja koon valinnasta lisää alta.
  • Keskipaksu neulos.
  • Resorit helmassa ja hihansuissa.
  • Tuntuma pehmenee parhaimmilleen ensimmäisten käyttökertojen myötä.
  • Tasavärinen klassinen tummansininen. Lue väriemme tarkat kuvaukset tästä.
  • Suunnittelija: Ainomaria Haataja.

  • Joustavat osamaksu- ja laskuvaihtoehdot
  • Nopea toimitus 1-3 arkipäivää
  • 30 vrk:n vaihto ja palautus
  • Vastuullinen tuotanto
  • Asiakastyytyväisyys 4,8/5

Ota kaikki asiakasarvostelut käyttöön ja tee niistä interaktiivisia hyväksymällä toiminnaliset evästeet

asiakkaiden arvostelut
4,8 Perustuu 66 arvosteluun
5 ★
86% 
57
4 ★
11% 
7
3 ★
3% 
2
2 ★
0% 
0
1 ★
0% 
0
Kirjoita arvostelu Kysy tuotteesta

Kiitos arvostelustasi!

Tuotearvosteluista on paljon hyötyä muille asiakkaille. Voit jakaa tuotearvostelusi ystävillesi!

Filter Reviews:
TM
01 joulu 2023
Tuula M.
FI FI

Hoodie-neulehuppari, karpalonpunainen XL

Huppari on kaunis, lämmin ja sopivan kokoinen. Käytän usein kokoa L, mutta välillä myös XL, joka antaa väljyyttä ja mahdollisuuden vetäistä vaatteen muiden päälle. Tällä kertaa minulla oli taka-ajatuksena antaa huppari puolisolle sopivalla hetkellä. Se tapahtui, kun sain ihastuttavan Alpan Wildeness-neuleen. Nyt mies nauttii kovasti hupparista, joka sopii hänellekin täydellisesti. Ja minä iloitsen oman neuleeni lämmöstä. Mainiot neuleet talvisina pakkaspäivinä.

OA
29 marras 2023
Ossi A.
FI FI

Hoodie-alpakkahuppari, navy

Erinomainen, vastasi täysin odotuksiani!

RK
23 marras 2023
Riitta K.
FI FI

Hoodie- neulehuppari

Aivan ihana huppari. Vahvuus täydellinen, mahtuu hyvin takin alle, lämmin eikä kutita.

MK
22 marras 2023
Maiju K.
FI FI

Ihana neule mutta rypistyy

Kivan rento neule mutta rypistyy tosi helposti josta yksi tähti pois. Pienempikin koko olisi sopinut

JH
07 marras 2023
Jens H.
FI FI

Alpakka huppari, karpalo

Hyvä istuvuus, mukavantuntuinen. Kaunis väri. Ainut miinus, kiristys nauha on ohut ja tuntuu heppoisalta.