Ale loppuu tänään klo 23:59!
Säästä 25 € per neule* | 60 päivän palautusoikeus jopa käytettynä
Tutustu kampanjaan tästä

Roll Neck -pooloneule, tummanruskea

100% alpakan villaa

61 arvostelua Poistuu mallistosta

Tinkimättömän tyylikäs ja helppo kuin mikä, sellainen kunnon klassinen kevyempi pooloneule. Roll Neckistä tuli niin kiusallisen hyvä, että muut neuleet tuppaavat jäämään vähemmälle käytölle!

Sen istuvuus on viilattu kohdalleen viimeistä silmukkaa myöten. Ohut ja sileä neulos joustaa ja tuntuu ensiluokkaisen miellyttävältä iholla. Materiaali on 100 % alpakan villaa – perinteistä lampaanvillaa kestävämpää, lämpimämpää ja sileämpää.

Laadukas pooloneule on vaatekappaleena perinteistä neulepuseroa tuntuvasti tyylikkäämpi, mutta yhtä mukava yllä. Tämä neule vain paranee vanhetessaan, sillä alpakan villa kesyyntyy käytössä aina vain pehmeämmäksi ja pehmeämmäksi.

  • 100 % alpakan villaa – kuninkaiden kuitua.
  • Hengittävä, juuri sopivan kevyt ja kestävä.
  • Muotoonneulottu – kauniit ja kestävät saumat.
  • Valmistettu vastuullisesti Pohjois-Euroopassa.

Tuotetta ei ole varastossa eikä myytävänä.

  • Nopea toimitus 1-2 arkipäivässä
  • Joustavat osamaksu- ja laskuvaihtoehdot
  • Palautusaikaa vähintään 6.1. asti
asiakkaiden arvostelut
4,7 Perustuu 61 arvosteluun
5 ★
77% 
47
4 ★
15% 
9
3 ★
7% 
4
2 ★
0% 
0
1 ★
1% 
1
Kirjoita arvostelu Kysy tuotteesta

Kiitos arvostelustasi!

Tuotearvosteluista on paljon hyötyä muille asiakkaille. Voit jakaa tuotearvostelusi ystävillesi!

Filter Reviews:
OT
03 joulu 2025
Olli T.
FI FI

Roll Neck -pooloneule, navy

Koko on M ja neule ollut käytössä sen saamisesta joka päivä:)

AR
15 marras 2025
Aki R.
FI FI

Musta poolo

Erittäin miellyttävä. On hyvin ohut, joten menee mainiosti vaikka pikkutakin alle, eikä ole kuuma sisällä. Koko L on just hyvä, mitat 179/84 ja vatsaakin 54 v. ikäisenä jonkun verran on

SP
06 marras 2025
Sami P.
FI FI

Roll Neck – Back to the 70’s

En muista käyttäneeni roll neck -tyylistä paitaa sitten lapsuusvuosien, mutta kummasti iän karttuessa tällaiselle paidalle löytyy taas oma paikkansa. Toimi hyvin – eikä ollut liian kuuma edes kyläilypaitana. Olen 190 cm / 85 kg ja koko L istui mainiosti. Hihat olivat pitkille käsilleni juuri sopivan mittaiset.

JH
15 syys 2025
Jari H.
FI FI

Roll neck poolopaita

Ihan hyvä . Olen vasta parina päivänä kokeillut .

O
10 touko 2025
Oke
Finland Finland

Paras mahdollinen poolo

Tuntuu päällä erittäin miellyttävältä, kevyt, lämmin ja sopivasti joustava. Jos haluaa pakata vaikka reppuun lisävaatteeksi, tämä mahtuu pieneen tilaan. Tyylikäs ja monikäyttöinen vaate, josta en luovu.