Helmikuun kuukauden tuotteet:
Chunky ja Vesikko -15 % 

Rain-neuletakki 2.0, musta

100 % alpakan villaa

66 arvostelua Poistuu mallistosta

Rain-neuletakki on ohuempi ja kuosiltaan hillitympi versio rakastetusta, monikäyttöisestä Drizzle-neuletakistamme.

Tuotteen mitat ja ominaisuudet ovat vastaavat – ainoastaan pitkittäisraidallinen kuosi luo tuotteelle rauhallisemman tunnelman ja näin ollen Rain sopii myös eleettömämpiin asukokonaisuuksiin.

Ihanan kevyt Rain on suunniteltu monikäyttöiseksi klassiseksi perusneuletakiksi. Tyköistuva kaavoitus, istuva hartialinja ja naisellinen vyötärökavennus yhdistettynä todella joustavaan neulokseen mahdollistaa neuletakin täydellisen istuvuuden hyvin monenlaisille vartaloille.

Hihan leveyden ja helman pituuden puolesta neuletakki sopii hienosti myös kerrospukeutumiseen takkien alle.

  • 100 % alpakan villaa – kestävä, pehmeä, hengittävä ja lämmin.
  • Kaunis, joustava neulos pystyraidallisella pintastruktuurilla
  • Ajaton ja klassisen tyköistuva kaavoitus
  • Mukavan ohut, monikäyttöinen ja käytännöllinen
  • Muotoonneulottu – kauniit ja kestävät saumat.
  • Valmistettu vastuullisesti Pohjois-Euroopassa.
Väri: Musta

Koko

Käytä Fitle-kokoapuria

Clear

Valitse koko nähdäksesi saatavuuden

183,92

  • Nopea toimitus 1-2 arkipäivässä
  • Joustavat osamaksu- ja laskuvaihtoehdot
  • 30 pv vaihto- ja palautus
asiakkaiden arvostelut
4,6 Perustuu 66 arvosteluun
5 ★
80% 
53
4 ★
9% 
6
3 ★
5% 
3
2 ★
5% 
3
1 ★
1% 
1
Kirjoita arvostelu Kysy tuotteesta

Kiitos arvostelustasi!

Tuotearvosteluista on paljon hyötyä muille asiakkaille. Voit jakaa tuotearvostelusi ystävillesi!

Filter Reviews:
TE
24 helmi 2026
Tuija E.
FI FI

Rain- neuletakki

Neuletakki oli sopiva. Olen 165cm pitkä ja hoikka. Pipo puolestaan on liian väljä. Kertoisitteko, miten voisin kiristää pipoa?

SH
21 tammi 2026
Soili H.
FI FI

Palaute neuletakista

Miellyttävä, tulee varmasti käytettyä pitkän aikaa

MN
06 tammi 2026
Marja-Liisa N.
FI FI

Rain neuletakki

Ostin koon xs ja se on minulle sopivan kokoinen muuten, mutta lantion kohdalta hiukan tiukka. Napit avoinna hyvä. Takin kuosi on odotusten mukainen.

AH
17 marras 2025
Anna H.
FI FI

Mukava mutta kulahtaa helposti

Halusin ohuemman edustusneuleen Twilightin ja Cuddlen rinnalle, ja Rain on yhtä pehmeä ja mukava kuin ne. Napit ovat nätit ja väri kaunis. M-koko oli tässäkin sopiva, kun yleensä vaatteissa käytän M/L-kokoja. Ohut neulos on kuitenkin jo kuukaudessa hiutunut varsinkin hihan- ja taskunsuiden kohdalta lähes puhki, eli kovin pitkäikäistä en tästä ohuemmasta neuleesta odota. Jatkossa aionkin pysytellä Alpan paksummissa neuleissa.

18 marras 2025

Alpa

Hei! Ikävä kuulla tilanteesta. Olemme sinuun yhteydessä sähköpostitse. Ystävällisin terveisin Alpa

MK
15 loka 2025
Marjo K.
FI FI

Rain-neuletakki 2.0 kanerva

Ostamani neuletakki on aivan ihana. Mukava päällä, väriltään ja laadultaan sellainen, kuin odotinkin. Käytän yleensä kokoa M ja tämänkin tuotteen kohdalla se oli sopiva koko.