Helmikuun kuukauden tuotteet:

Moonlight ja Half Zip -15 % 

Mellow-pooloneule, tummanharmaa

100 % Baby Alpaca

333 arvostelua Poistuu mallistosta

Ihanan pehmeä ja lämmin Mellow on pooloneule, jonka suunnittelussa on tavoiteltu äärimmäistä mukavuutta ja ajatonta eleganssia. Neulos on muhkean täyteläinen, mutta samalla miellyttävän kevyt ja hengittävä.

Neuleen tuntuma on mallistomme parhaimmistoa: Mellowia ei juuri edes tunne päällään. Neuleen poolokaulus on ryhdikäs, mutta pehmeä ja joustava neulos myötäilee kaulaa kiristämättä. Kaulusta voi käyttää ylös nostettuna tai taitettuna joko sisään tai ulospäin.

Materiaali on tietysti 100 % alpakan villaa, joka on maailman arvokkaimpia ja hienoimpia luonnonkuituja.

Alpakanvilla on lampaanvillaa sileämpää, kestävämpää ja miellyttävämpää. Tämä neule vain paranee vanhetessaan, sillä alpakan villa kesyyntyy käytössä aina vain pehmeämmäksi ja pehmeämmäksi.

  • 100 % alpakan villaa – kestävä, pehmeä, hengittävä ja lämmin.
  • Muotoonneulottu – kauniit ja kestävät saumat.
  • Valmistettu vastuullisesti Pohjois-Euroopassa.

Tuotetta ei ole varastossa eikä myytävänä.

  • Nopea toimitus 1-2 arkipäivässä
  • Joustavat osamaksu- ja laskuvaihtoehdot
  • 30 pv vaihto- ja palautus
asiakkaiden arvostelut
4,8 Perustuu 333 arvosteluun
5 ★
87% 
290
4 ★
8% 
28
3 ★
3% 
9
2 ★
2% 
5
1 ★
0% 
1
Customer Photos
Kirjoita arvostelu Kysy tuotteesta

Kiitos arvostelustasi!

Tuotearvosteluista on paljon hyötyä muille asiakkaille. Voit jakaa tuotearvostelusi ystävillesi!

Filter Reviews:
SR
05 helmi 2026
Stina R.
FI FI

Mellow- pooloneule, beige

Ihanan pehmeä, hyvä päällä!

MR
11 tammi 2026
Marja R.
FI FI

Neulepaita

Koko M on minulle yleensä sopiva ja myös tässä tuotteessa. Pooloneuleessa kaulassa tuntuu ajoittain kutinaa , mutta ei muualla iholla.

EH
06 tammi 2026
Eija H.
United States United States

Huipputuotteet

Minulla on useampia Alpan tuotteita sekä kesä että talvikäyttöön. Näin reumaatikolle Alpan tuotteet ovat todella loistavia. Ei kolota, kun laittaa Alpan villapaidan päälle. Olen tyytyväinen asiakas.

J
30 joulu 2025
JK
Finland Finland

Mellow metsänvihreä

Aivan huikea neule. On ollut vuosia käytössä, eikä ole mennyt miksikään. Tämä on pehmeä, lämmin ja ihana. Olen jopa pessyt vahingossa koneessa liian lämpimässä ja siitäkin neule selviytyi.

RV
29 joulu 2025
Raija V.
FI FI

Arvostelu

Ostin tyttärelleni joululahjaksi. Hän piti neuleesta kovasti. Väri miellytti ja se ettei ollut kutittava.