Helmikuun kuukauden tuotteet:
Chunky ja Vesikko -15 % 

Avenue-pipo, tumma greige

100 % Baby Alpaca

9 arvostelua

Mallistomme pehmein pipo. Suunniteltu ja valmistettu Suomessa.

Avenue-pipo on ympärysmitaltaan isompi kuin muut pipomallimme – kampauksesi pysyy siis kuohkeana myös pipon alla. Tunnelmaltaan Avenue-pipo onkin tyylikäs kaupunkipipo, jota et kuitenkaan malta jättää kotiin myöskään retkeilypäivinä.

Avenue-pipo on neulottu hienoimmasta 100 % Baby Alpaca -laadun langasta muhkealla patenttineuloksella.

Pipon pituutta voi säätää, mutta uloin käännös pysyy kuitenkin aina kohdillaan, sillä taitoskohtaan on neulottu tyylikäs pysyvä taite.

Väri: Tumma greige

Varastossa

79,90

  • Nopea toimitus 1-2 arkipäivässä
  • Joustavat osamaksu- ja laskuvaihtoehdot
  • 30 pv vaihto- ja palautus
asiakkaiden arvostelut
4,2 Perustuu 9 arvosteluun
5 ★
56% 
5
4 ★
11% 
1
3 ★
33% 
3
2 ★
0% 
0
1 ★
0% 
0
Kirjoita arvostelu Kysy tuotteesta

Kiitos arvostelustasi!

Tuotearvosteluista on paljon hyötyä muille asiakkaille. Voit jakaa tuotearvostelusi ystävillesi!

Filter Reviews:
TJ
15 helmi 2026
Tapio J.
FI FI

Avenue-pipo, burgundi

Odotin tihempää kudosta, tämä harva kudos päästää tuulen helposti läpi. Lyhyempi pipo olisi parempi, nyt taitoksen kohdalta on kolmikerroksinen ja siten turhan paksu käännöksen kohdalla. Tuuliselle säälle ja kovempaan pakkaseen jouduin tekemään erillisen kangaslakin pipon alle. Väri ok. Aluksi kutitti otsaa mutta siihen on tottunut. Pipo olisi saanut olla hivenen napakampi vaikka minun pääni on tavanomaisen kokoinen miehen pää, lakkinumeroani en tiedä.

AS
11 tammi 2026
Anja S.
FI FI

avenue -pipo

Ihana väri ja kuosi. Voisiko pipo olla ilman erilaista neulosta käänteen kohdalta, nyt erilainen neulososa jää näkyviin, mikä hieman haittaa ja vaatii enemmän asettelua pukiessa. Tämä pieni toiveeni.

14 tammi 2026

Alpa

Hei! Viimeisimmässä Avenue-pipon tuotannossa tuo erilainen neulos onkin jo poistettu, joten toiveesi on kuultu :) Ystävällisin terveisin Alpa

A
31 joulu 2025
arja
Finland Finland

Kerrankin täydellinen malli

Minun on vaikeaa löytää hyvän mallista pipoa mutta tämä on täydellinen. Puolukanpunainen on täydellinen punainen sävy minun mieheni.

JP
11 joulu 2025
Juho P.
FI FI

Kiva iso pipo

Muuten oikein hyvä, mutta siinä on heti alussa purkauma/lanka törrössä

11 joulu 2025

Alpa

Hei! Olemme pahoillamme tilanteesta. Olemme sinuun yhteydessä sähköpostitse. Ystävällisin terveisin Alpa

AA
02 maalis 2025
Arja A.
FI FI

Avenue-pipo

Tosi hyvä pipo - paras tähän mennessä.