Begonia-neulepusero, grafiitti-luonnonvalkoinen

70 % Premium Baby Alpaca 30 % Mulberry-silkki

9 reviews Poistuu mallistosta

Begonia on t-paitamainen neulepusero, joka on valmistettu luonnonmateriaaleista, joita hienompia maailmasta tuskin löytää. Begonia-paidan painokuosia muistuttava lehtikuvio on toteutettu jacquard–neuloksella, mikä tekee neuloksesta hieman tavanomaista t-paitaa paksumman. Neulonnassa on käytetty kahta lankaväriä, jotka yhdistyessään muodostavat vaatteeseen kolmannen sävyn. Malli on nimetty begonia-kasvin mukaan, jonka lehtien muodosta ja pintakuviosta paidan kuosi on lähtöisin.

Tuotteessa käytetty lanka on Premium Baby Alpacaa, hienointa mahdollista alpakkalaatua, johon on sekoitettu maailman arvokkainta ja parasta silkkiä, mulperia. Tätä silkkiä saadaan ainoastaan silkkiperhosista, jotka syövät vain mulperipuun lehtiä. Kuitu on erityisen ohutta, hienoa ja pehmeää.

Väri: Grafiitti

Koko

Käytä Fitle-kokoapuria

Clear

Valitse koko nähdäksesi saatavuuden

99,90

  • Nopea toimitus 1-3 arkipäivää
  • 30 vrk:n vaihto ja palautus
  • Vastuullinen tuotanto
  • Asiakastyytyväisyys 4,8/5

Ota kaikki asiakasarvostelut käyttöön ja tee niistä interaktiivisia hyväksymällä toiminnaliset evästeet

asiakkaiden arvostelut
4,7 Perustuu 9 arvosteluun
5 ★
67% 
6
4 ★
33% 
3
3 ★
0% 
0
2 ★
0% 
0
1 ★
0% 
0
Kirjoita arvostelu Kysy tuotteesta

Kiitos arvostelustasi!

Tuotearvosteluista on paljon hyötyä muille asiakkaille. Voit jakaa tuotearvostelusi ystävillesi!

Filter Reviews:
KW
10 helmi 2023
Kirsti W.
FI FI

Begonia neulepusero

Hyvältä tuntui, vaikka en ole vielä käyttänyt. Odotan kevättä.

AM
21 tammi 2023
Arja M.
FI FI

Beginia neulepusero

Olen neuletta pitänyt vasta pari kertaa. Pääasiassa olen todella tyytyväinen, mutta kaulaa kutitti. Ehkä se ajan myötä tasoittuu. Tavallinen kokoni on L, mutta hankin kokoa M, koska omaa kokoani ei ollut enää jäljellä. Kokotaulukosta mittasin puseron sopivan ja näinhän sitten olikin.

KN
22 marras 2022
Kirsti N.
FI FI

Begonia-neulepusero

Uusin luottovaatteeni! Ihana ohut ja supermukava malli, joka sopii monenlaiseen tilaisuuteen niin arkeen, kuin juhlaankin. Helposti yhdisteltävissä muihin vaatteisiin ohuutensa vuoksi.

AH
11 syys 2022
Arja H.
FI FI

Begonia-neulepusero

Neulepusero oli hyvää laatua. Se oli normaalia reilumpaa kokoa, joten olisi hyvin voinut tilata numeroa pienemmän koon, koska materiaali on joustavaa.

A
22 elo 2022
Aila
FI FI

Begonia neulepusero graffiti- luonnonvalkoinen XL

Hieno pusero, nyt kun tuli oikea koko. Ensin tilasin XXL koon mutta se oli liian suuri, kätevästi muutamassa päivässä tuli vaihto kokoon XL ja tykkään. Siisti paita.